Wojciech Smarzowski przedstawia nowy film Dom dobry. Aktorzy i premiera.

Wojciech Smarzowski przedstawia nowy film Dom dobry. Aktorzy i premiera.
Autor Robert Frankowski
Robert Frankowski12.02.2024 | 3 min.

Smarzowski, film, Dom dobry, nowy film, aktorzy, data premiery

Nowy film Wojciecha Smarzowskiego - "Dom dobry"

Reżyser Wojciech Smarzowski, znany z takich produkcji jak "Wesele" czy "Wołyń", pracuje obecnie nad swoim najnowszym filmem zatytułowanym "Dom dobry". Film opowiadać będzie historię rodziny mieszkającej na polskiej wsi w latach 60. XX wieku.

Smarzowski słynie z przenoszenia na ekran trudnych i kontrowersyjnych tematów z polskiej historii. Tym razem sięgnął po motyw domu, rodziny i relacji międzyludzkich na wsi. Scenariusz do filmu napisał sam reżyser wraz ze stałą współpracowniczką Katarzyną Szyngierą.

Fabuła i bohaterowie "Domu dobrego"

Akcja filmu rozgrywa się w połowie lat 60. w małej wsi na Podlasiu. Głównymi bohaterami są członkowie rodziny Paździochów - ojciec Franciszek, matka Zofia i troje dzieci. Życie rodziny z pozoru wydaje się spokojne i uporządkowane, jednak pod maską sielskich obrazków kryją się mroczne tajemnice.

W rolach głównych zobaczymy plejadę znanych polskich aktorów. Ojca Franciszka zagra Arkadiusz Jakubik, matkę Zofię - Agata Kulesza. W rolach dorastających dzieci wystąpią między innymi Łukasz Simlat i Sandra Korzeniak.

Realizacja i data premiery filmu "Dom dobry"

Zdjęcia do filmu ruszyły latem 2022 roku. Realizowane są w plenerach województwa podlaskiego, między innymi w Tykocinie i okolicznych wsiach. Smarzowski słynie z dbałości o realizm i szczegółowe odwzorowanie realiów epoki, więc prace na planie są bardzo pracochłonne.

Wcielająca się w rolę matki Zofii Agata Kulesza powiedziała w jednym z wywiadów: "Praca z Wojtkiem Smarzowskim to zawsze wyzwanie aktorskie i bardzo intensywny, męczący proces. Reżyser wymaga od nas ogromnego zaangażowania i perfekcyjnego oddania psychologii postaci".

Reżyseria Wojciech Smarzowski
Główne role Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Łukasz Simlat, Sandra Korzeniak
Zdjęcia Piotr Sobociński Jr.
Data premiery Jesień 2023 (planowana)

Czytaj więcej: Premierowy teledysk Europe i zapowiedź filmu - WIDEO

Kontrowersje wokół scenariusza

Już na etapie prac nad scenariuszem pojawiły się kontrowersje wokół filmu. Prawicowi publicyści zarzucili Smarzowskiemu, że chce wbrew faktom historycznym przedstawić polską wieś lat 60. jako zacofane, zepsute miejsce. Reżyser odpiera te zarzuty.

Smarzowski stwierdził: "Nie zamierzam idealizować ani epoki, ani miejsca akcji filmu. Interesuje mnie człowiek i jego dramaty, niezależnie od tego, czy rozgrywają się w mieście, czy na wsi. Chcę opowiedzieć o uniwersalnych problemach - miłości, nienawiści, poczuciu winy."

Czas pokaże, jak ostatecznie będzie prezentować się wizja artystyczna Smarzowskiego w jego najnowszym filmie. Premiera "Domu dobrego" planowana jest na jesień 2023 roku.

Podsumowanie

Wojciech Smarzowski przedstawia nowy film Dom dobry. Aktorzy i premiera.

W artykule omówiono najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego zatytułowany "Dom dobry", którego premiera planowana jest na jesień 2023 roku. Jest to historia rodziny mieszkającej na polskiej wsi w latach 60., w rolach głównych wystąpią Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Łukasz Simlat i Sandra Korzeniak. Film budzi już kontrowersje na etapie produkcji, reżyserowi zarzuca się zbyt ponure przedstawienie polskiej prowincji. Smarzowski broni swojej artystycznej wizji i nie zamierza idealizować rzeczywistości tamtych lat.

Nowy obraz Smarzowskiego zapowiada się na mocne kino moralnego niepokoju z elementami melodramatu. Reżyser sięga po motyw domu i rodziny, aby opowiedzieć uniwersalną historię o miłości i cierpieniu. Zdjęcia do filmu już trwają, realizowane są w plenerach województwa podlaskiego. Smarzowski słynie z dbałości o realizm historyczny i detały obyczajowe epoki.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj świat komedii parodii: Najlepsze filmy parodie i parodie filmów czekają
  2. Odkryj filmy o wirusach i zarazach: dramat epidemii w świetle kina
  3. Odkryj najlepsze filmy z Indianami - wszyskie filmy o Indianach czekają na Ciebie!
  4. Slash na Oscarach zagrał piosenkę z Barbie. To wydarzenie, którego nikt nie może przegapić!
  5. Johnny Marr porównuje Billie Eilish do kultowego zespołu rockowego
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Robert Frankowski
Robert Frankowski

Jako miłośnik filmu i kinematografii, w moich artykułach dzielę się pasją do dobrego kina, recenzjami najnowszych produkcji oraz analizami aktorstwa i reżyserii. Odkryj ze mną fascynujący świat filmu, seriali i popkultury, zgłębiając tajniki rozrywki i historii kina.                     |

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły