Nowy film Egzorcysta: Wyznawca z przerażającym zwiastunem!

Nowy film Egzorcysta: Wyznawca z przerażającym zwiastunem!
Autor Bożena Skarbek
Bożena Skarbek08.01.2024 | 5 min.

Egzorcysta to jeden z najbardziej kultowych filmów grozy w historii kina. Teraz, po prawie 50 latach od premiery oryginału, doczekał się kontynuacji zatytułowanej Egzorcysta: Wyznawca. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun nowego filmu, który zapowiada się niezwykle mrocznie. W obsadzie ponownie zobaczymy Ellen Burstyn, a za kamerą stanął David Gordon Green. Film wejdzie do polskich kin już 13 października, więc fani horrorów mają na co czekać.

Zwiastun filmu z Ellen Burstyn w roli głównej

Egzorcysta: Wyznawca to bezpośrednia kontynuacja kultowego horroru z 1973 roku. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun nowego filmu z Ellen Burstyn w roli Chris MacNeil. Aktorka ponownie wciela się w matkę opętanej dziewczynki, dając nadzieję fanom na mocne nawiązania do oryginału.

Burstyn nie kryje, że powrót do tej kultowej produkcji był dla niej wyzwaniem. "Minęło prawie 50 lat odkąd nakręciliśmy pierwszą część. Myślałam, że to już koniec, a tymczasem los dał mi szansę ponownego zmierzenia się z demonami przeszłości. Nie było łatwo, ale jestem bardzo zadowolona z efektów" - wyznała aktorka.

Fabuła osadzona w kontynuacji wydarzeń

Akcja Egzorcysty: Wyznawcy rozgrywa się kilka dekad po opętaniu Regan. Chris MacNeil próbuje zapomnieć o koszmarach z przeszłości, gdy niespodziewanie zjawia się ktoś, kto zmusza ją do ponownej konfrontacji z demonami.

"To nie będzie tylko sentymentalny powrót. Przed bohaterami staną nowe, przerażające wyzwania. Walka ze złem trwa nadal" - zapowiada reżyser David Gordon Green.

Kontynuacja kultowego Egzorcysty po latach

Pierwsza część Egzorcysty w reżyserii Williama Friedkina miała swoją premierę dokładnie 13 października 1973 roku. Horror zebrał znakomite recenzje i inkasował zawrotne zyski. O sukcesie produkcji zaważyła przede wszystkim perfekcyjnie oddana na ekranie demoniczna opętanie oraz fenomenalna rola Lindy Blair.

Teraz, po blisko 50 latach od wydarzeń z pierwszej części, fani cyklu wreszcie doczekają się kontynuacji kultowej historii. Za produkcję sequela odpowiedzialny jest David Gordon Green, reżyser nowej trylogii Halloween, który postanowił wskrzesić klimat oryginalnego Egzorcysty.

Kulty nie umierają, one czekają na swój czas. Cieszę się, że mogłem powrócić do tej ponadczasowej opowieści o walce dobra ze złem i mam nadzieję, że przerażę nią nowe pokolenia widzów - podsumowuje reżyser.

Czytaj więcej: Nowy film Bradleya Coopera: szczegóły i premiera

Data polskiej premiery filmu - 13 października 2023

Polscy fani będą mogli zobaczyć Egzorcystę: Wyznawcę już 13 października, czyli dokładnie w 50. rocznicę premiery pierwszej części. W kinach pojawi się zarówno wersja z dubbingiem, jak i z polskimi napisami.

Według twórców taka zbieżność dat nie jest przypadkowa. "Chcemy w ten sposób nawiązać do mrocznej legendy, która narosła wokół daty premiery kultowego Egzorcysty. Mamy nadzieję przypomnieć widzom, że prawdziwe zło nigdy nie zasypia" - czytamy w oświadczeniu dystrybutora.

Data polskiej premiery 13 października 2023
50. rocznica premiery pierwszej części 13 października 2023

Reżyser David Gordon Green postawił na rozpoznawalne twarze

Nowy film Egzorcysta: Wyznawca z przerażającym zwiastunem!

Reżyser sequela, David Gordon Green, ściągnął przed kamery wiele rozpoznawalnych twarzy. Oprócz wspomnianej Ellen Burstyn w obsadzie znaleźli się: Leslie Odom Jr., Ann Down, Jennifer Nettles i młoda Lidya Jewett.

Aktorzy zgodnie przyznają, że zdjęcia były bardzo wymagające pod względem psychicznym. "Graliśmy sceny tak mroczne, że po prostu mroziły krew w żyłach. David wydobył z nas najgorsze lęki, nie oszczędzał na horrorze" - wspomina Ann Down.

Muzyka Mike'a Oldfielda Tubular Bells

Istotnym elementem sequela będzie muzyka. W zwiastunie słyszymy już charakterystyczne dźwięki utworu Tubular Bells autorstwa Mike'a Oldfielda. To właśnie ten instrumentalny kawałek stanowił motyw przewodni pierwszego Egzorcysty.

"Chcieliśmy zachować klimat oryginału. Dlatego zależało nam na wykorzystaniu kultowego motywu muzycznego, który na zawsze zrosł się z marką Egzorcysty" - tłumaczy Green.

Czy Egzorcysta: Wyznawca sprosta oczekiwaniom?

Większość krytyków przyznaje, że sequel kultowej historii ma bardzo trudne zadanie. Pierwsza część na zawsze weszła do kanonu gatunku i wywarła ogromny wpływ na kino grozy. Czy twórcom Egzorcysty: Wyznawcy uda się dorównać poziomem poprzednikowi?

O tym przekonamy się już 13 października. Jeśli wierzyć pozytywnym reakcjom na zwiastun, sequel ma szansę przypaść fanom do gustu. "Mroczna atmosfera, koszmarne sceny, klimat oryginału - zdecydowanie jest na co czekać!" - piszą widzowie.

Podsumowanie

W artykule omówiono najważniejsze informacje na temat sequela kultowego Egzorcysty zatytułowanego Egzorcysta: Wyznawca. Dowiedzieliśmy się, że w rolach głównych powróci Ellen Burstyn, a reżyserem został David Gordon Green. Akcja osadzona jest kilka dekad po wydarzeniach z pierwszej części, a fabuła skupia się na konfrontacji Chris MacNeil z demonami przeszłości.

Przypomniano również podstawowe fakty dotyczące oryginalnego Egzorcysty, w tym datę premiery (13 października 1973 roku), twórców, obsadę z Lindą Blair na czele oraz kultową już muzykę Mike'a Oldfielda. W sequelu również wykorzystano motyw przewodni Tubular Bells.

Zwrócono uwagę na trudne zadanie, jakie stoi przed twórcami sequela kultowego horroru. Fani z niecierpliwością wyczekują 13 października 2023 roku, kiedy to film trafi do polskich kin, dokładnie 50 lat po premierze pierwszej odsłony cyklu.

Mam nadzieję, że artykuł przybliżył najważniejsze informacje na temat nadchodzącej kontynuacji Egzorcysty. Zachęcam do lektury i wspólnego śledzenia najnowszych doniesień na temat tej intrygującej produkcji.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj świat komedii parodii: Najlepsze filmy parodie i parodie filmów czekają
  2. Odkryj filmy o wirusach i zarazach: dramat epidemii w świetle kina
  3. Odkryj najlepsze filmy z Indianami - wszyskie filmy o Indianach czekają na Ciebie!
  4. Slash na Oscarach zagrał piosenkę z Barbie. To wydarzenie, którego nikt nie może przegapić!
  5. Johnny Marr porównuje Billie Eilish do kultowego zespołu rockowego
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Bożena Skarbek
Bożena Skarbek

Jestem reżyserką filmów dokumentalnych z 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w historii kina, poznając kulisy największych produkcji minionego stulecia i rozmawiając z twórcami. Moją pasją jest pokazywanie jak bardzo film wpływa na popkulturę i życie codzienne.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły