Robert Fripp i Toyah Willcox w planach filmowych dot. kulinarnej pasji

Robert Fripp i Toyah Willcox w planach filmowych dot. kulinarnej pasji
Autor Bożena Skarbek
Bożena Skarbek21.02.2024 | 6 min.

Robert Fripp i Toyah Willcox od 2020 roku zaskakują internautów nietypowymi występami w mediach społecznościowych. Para rockowych artystów nagrywa w swojej kuchni przeróbki znanych przebojów, które biją rekordy popularności. Filmy małżeństwa zebrały dotąd ponad 100 milionów wyświetleń, a ich najnowsze dzieło obejrzano aż 120 milionów razy. Ten nieoczekiwany sukces skłonił parę do rozważenia stworzenia fabularnego filmu o swojej kulinarnej pasji. Projekt jest obecnie w fazie tworzenia scenariusza, choć jego finalna realizacja stoi pod znakiem zapytania.

Robert Fripp i Toyah Willcox zaskoczeni popularnością kuchennych występów

Od 2020 roku brytyjska para artystów - Robert Fripp i Toyah Willcox - regularnie publikuje w internecie swoje nietypowe występy. Nagrywają oni amatorskie widea, na których w kuchennym otoczeniu wykonują przeróbki znanych utworów rockowych i popowych. Te niecodzienne produkcje z miejsca zdobyły ogromną popularność w sieci, dalece przekraczając oczekiwania samych autorów.

Jak przyznaje Toyah Willcox w wywiadzie, para nie spodziewała się, że ich domowe nagrania wzbudzą aż tak duże zainteresowanie. Początkowo filmy osiągały zasięg rzędu 100 tys. odsłon, ale z czasem liczba wyświetleń zaczęła lawinowo rosnąć. Tylko w ostatnim tygodniu jeden z teledysków obejrzano aż 120 milionów razy! Te niebotyczne statystyki zadziwiły samych twórców i skłoniły do dalszych działań.

Kreatywne pomysły pary

Najnowsze dzieło pary artystów, będące przeróbką utworu "Sunshine Of Your Love" grupy Cream, również podbiło internet. W teledysku Toyah Willcox występuje umazana śmietaną, co jest nawiązaniem do tytułu ("cream" z angielskiego oznacza "śmietankę"). Tego typu kreatywne i zabawne pomysły przemawiają do wyobraźni widzów.

Niekonwencjonalne przeróbki rockowych klasyków w wykonaniu pary

Kuchenne produkcje Roberta Frippa i Toyah Willcox, które nazywają "Sunday Lunch", cechują się specyficznym, ekscentrycznym klimatem. Para w nietypowy i często zaskakujący sposób podchodzi do wykonywania znanych utworów.

Artyści przerabiają rockowe i popowe standardy, dodając do nich autorskie aranżacje i teksty. Często ubierają się w kolorowe, nietuzinkowe stroje i charakteryzują. Ich występy pełne są energii i nieprzewidywalności. Widzów zachwyca kreatywność i poczucie humoru pary.

Czytaj więcej: Nowa świąteczna piosenka T.Love [WIDEO]

Praca nad filmem fabularnym o kulinarnych szaleństwach Frippa i Willcox

Ogromny rozgłos, jaki zdobyły internetowe produkcje Roberta Frippa i Toyah Willcox, zaowocował pomysłem stworzenia pełnometrażowego filmu fabularnego. Obecnie trwają intensywne prace nad scenariuszem takiej produkcji. Docelowo aktorzy mieliby wcielić się w muzyków i odegrać historie związane z ich kulinarną pasją.

Jak zdradza Toyah Willcox, projekt znajduje się na etapie przedprodukcji. Pojawił się już pomysł fabuły i dialogów, ale ostateczny kształt scenariusza nie jest jeszcze zatwierdzony. Nie wiadomo też, kiedy miałyby ruszyć zdjęcia do filmu i jaka wytwórnia filmowa podjęłaby się jego realizacji.

Wątpliwości co do realizacji filmu

Choć koncepcja fabularnego filmu o viralowych kuchennych występach pary wydaje się interesująca, to Toyah Willcox ma pewne wątpliwości co do finalnej realizacji projektu. Jak stwierdza, proces produkcji filmowej bywa żmudny i może ciągnąć się latami. Nie ma więc pewności, czy pomysł faktycznie zostanie zrealizowany.

Aktorzy wcielą się w muzyków w produkcji o internetowym zjawisku

Robert Fripp i Toyah Willcox w planach filmowych dot. kulinarnej pasji

Jeśli dojdzie do realizacji fabularnego filmu o kulinarnych produkcjach pary muzyków, to rolę Roberta Frippa i Toyah Willcox odegrają aktorzy. W produkcji, która ma opowiadać o zjawisku internetowej popularności tej niecodziennej pary, zobaczymy więc obsadę wcielającą się w rockmanów.

Oczywiście, my sami nie będziemy grali. Wcielą się w nas aktorzy.

Jak zdradza Toyah Willcox, sami muzycy nie planują osobiście grać w filmie fabularnym. Zamiast tego ich role mają zagrać profesjonalni aktorzy, którzy będą musieli oddać charakterystyczny styl bycia i specyficzne osobowości pary. Można się spodziewać, że casting do takiej produkcji będzie nie lada wyzwaniem.

Toyah Willcox zdradza kulisy powstawania scenariusza filmu

Jak już wiemy, trwają prace nad scenariuszem fabularnego filmu inspirowanego internetowym zjawiskiem, jakim stały się kuchenne produkcje Roberta Frippa i Toyah Willcox. Kulisy powstawania tego scenariusza postanowiła zdradzić sama Toyah Willcox w swojej wypowiedzi.

Artystka wyjawiła, że projektem zajęła się "całkiem spora wytwórnia filmowa", która aktualnie pracuje nad pomysłem fabuły i dialogów. Nie ujawniła jednak, o jaką konkretnie wytwórnię chodzi. Zaznaczyła też, że na obecnym etapie ani ona, ani Robert Fripp nie są jeszcze bezpośrednio zaangażowani w prace nad scenariuszem.

Przyszłość projektu filmowego o kuchennej pasji pary niepewna

Mimo ekscytujących doniesień o planowanym filmie fabularnym, Toyah Willcox studzi emocje i zaznacza, że realizacja projektu stoi pod znakiem zapytania. Jak wszystkie produkcje filmowe, ten pomysł również może ugrzęznąć w fazie developmentu - twierdzi artystka.

Mimo ekscytujących doniesień o planowanym filmie fabularnym, Toyah Willcox studzi emocje i zaznacza, że realizacja projektu stoi pod znakiem zapytania. Jak wszystkie produkcje filmowe, ten pomysł również może ugrzęznąć w fazie developmentu - twierdzi artystka. Nie ma pewności, czy scenariusz zostanie ostatecznie zaakceptowany i kiedy miałyby ruszyć zdjęcia. Proces tworzenia filmów fabularnych jest żmudny i może ciągnąć się latami.

Przytoczmy kilka kluczowych informacji na temat projektu filmowego:

Data rozpoczęcia prac nad scenariuszem Nie podano
Planowany termin rozpoczęcia zdjęć Nieznany
Zaangażowana wytwórnia filmowa Nie ujawniono nazwy

Wszystko to pokazuje, jak wiele pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Być może za jakiś czas dowiemy się więcej na temat losów tego intrygującego projektu filmowego. Na razie wszystko jest możliwe - zarówno fiasko na etapie developmentu, jak i kinowa premiera produkcji, która zainteresuje fanów Roberta Frippa i Toyah Willcox na całym świecie. Trzymamy kciuki za powodzenie tego ambitnego i niecodziennego pomysłu na film.

Podsumowanie

Artykuł przedstawia historię niecodziennej popularności, jaką w internecie zdobyli Robert Fripp i Toyah Willcox. Para rockowych artystów od 2020 roku publikuje w sieci amatorskie teledyski ze swoich kuchennych występów, będące przeróbkami znanych przebojów. Te kreatywne, pełne humoru produkcje zebrały łącznie ponad 100 milionów wyświetleń, stając się prawdziwym internetowym zjawiskiem.

Sukces skłonił artystów do rozważenia stworzenia pełnometrażowego filmu fabularnego o ich kulinarnych szaleństwach. Trwają prace nad scenariuszem, jednak realizacja projektu stoi pod znakiem zapytania. Przyszłość pokaże, czy uda się nakręcić pełny metraż opowiadający tę zaskakującą historię.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj świat komedii parodii: Najlepsze filmy parodie i parodie filmów czekają
  2. Odkryj filmy o wirusach i zarazach: dramat epidemii w świetle kina
  3. Odkryj najlepsze filmy z Indianami - wszyskie filmy o Indianach czekają na Ciebie!
  4. Slash na Oscarach zagrał piosenkę z Barbie. To wydarzenie, którego nikt nie może przegapić!
  5. Johnny Marr porównuje Billie Eilish do kultowego zespołu rockowego
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Bożena Skarbek
Bożena Skarbek

Jestem reżyserką filmów dokumentalnych z 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w historii kina, poznając kulisy największych produkcji minionego stulecia i rozmawiając z twórcami. Moją pasją jest pokazywanie jak bardzo film wpływa na popkulturę i życie codzienne.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły