Ridley Scott chce wyreżyserować biografię Bee Gees

Ridley Scott chce wyreżyserować biografię Bee Gees
Autor Marcel Witkowski
Marcel Witkowski18.02.2024 | 4 min.

Słynny reżyser filmowy Ridley Scott może stanąć za kamerą kolejnego głośnego projektu. Tym razem będzie to biografia legendarnego zespołu disco Bee Gees. Film ma powstać dla wytwórni Paramount, a jego producentem będzie Barry Gibb, jedyny żyjący członek tria braci Gibb. Ridley Scott znany jest z takich hitów jak "Obcy", "Gladiator" czy ostatnio "Napoleon". Biografia Bee Gees będzie zapewne opowiadać o drodze do sławy braci Gibb, ich przebojach z filmów takich jak "Gorączka sobotniej nocy" oraz o śmierci dwóch członków zespołu.

Ridley Scott reżyserem biografii Bee Gees

Jak podaje portal "Deadline", słynny reżyser filmowy Ridley Scott prowadzi negocjacje z wytwórnią Paramount w sprawie wyreżyserowania filmu biograficznego o legendarnej grupie Bee Gees. Produkcją filmu zajmie się Barry Gibb, jedyny żyjący członek tria braci tworzących zespół.

Informacja o potencjalnym zaangażowaniu Ridleya Scotta to z pewnością dobra wiadomość dla fanów Bee Gees. Reżyser ma na swoim koncie takie hity jak "Obcy", "Gladiator" czy ostatnio "Napoleon". Jego doświadczenie i wizja artystyczna mogą pomóc stworzyć wciągającą opowieść o karierze i życiu braci Gibb.

Początki kariery Bee Gees

Kariera Bee Gees rozpoczęła się już w 1958 roku, kiedy to bracia Gibb zaczęli występować jako dziecięcy zespół. Jednak ich debiutancki album "The Bee Gees Sing and Play 14 Barry Gibb Songs" ukazał się dopiero w 1965 roku. W kolejnych latach popularność tria stopniowo rosła, by w drugiej połowie lat 70' eksplodować za sprawą ścieżki dźwiękowej do kultowego filmu "Gorączka sobotniej nocy".

Utwory takie jak "Stayin' Alive", "Night Fever" czy "How Deep Is Your Love" na trwałe wpisały się do kanonu klasyki muzyki disco i zapewniły Bee Gees status supergwiazd. Ich charakterystyczny, wysoki falset stał się rozpoznawalny na całym świecie.

Śmierć dwóch braci Gibb

Niestety, z biegiem lat zespół dotknęła rodzinna tragedia. W 2003 roku zmarł Maurice Gibb, a w 2012 jego brat Robin Gibb, wokalista i lider formacji. Śmierć dwóch kluczowych członków praktycznie położyła kres działalności Bee Gees, choć Barry Gibb kontynuował solową karierę.

Film biograficzny będzie zapewne poruszał wątek odejścia braci i wpływu, jaki miało to na losy zespołu. Być może przybliży również kulisy konfliktów i sporów, do jakich dochodziło między Gibbami mimo braterskich więzów.

"Tragedią dla mnie i mojego brata było to, że straciliśmy Maurice'a" - wspominał po latach Robin Gibb.

Czytaj więcej: Nowy film Egzorcysta: Wyznawca z przerażającym zwiastunem!

Kariera i dokonania Ridleya Scotta

Reżyser Ridley Scott debiutował w 1977 roku filmem "Pojedynek", jednak to horror SF "Obcy" z 1979 roku przyniósł mu sławę i uznanie krytyków. W późniejszych latach Scott wyreżyserował takie hity, jak "Łowca androidów", "Gladiator" (zdobywca 5 Oscarów), "Marsjanin" czy ostatnio film biograficzny "Napoleon".

 • Najsłynniejsze filmy Ridleya Scotta:
  • "Obcy" (1979)
  • "Łowca androidów" (1982)
  • "Gladiator" (2000)

Reżyser udowodnił zatem, że potrafi stworzyć zarówno kasowe blockbustery, jak i wymagające artystyczne kino. Jego doświadczenie gwarantuje, że biografia Bee Gees będzie projektem zachowującym równowagę między rozrywką a ambitnym ujęciem tematu.

1977 Film "Pojedynek" - reżyserski debiut
1979 Przełomowy "Obcy"
2000 Oscarowy "Gladiator"

Planowana data premiery filmu o Bee Gees

Ridley Scott chce wyreżyserować biografię Bee Gees

Na razie wiadomo, że prace nad biografią Bee Gees ruszyły w 2019 roku. Od jakiegoś czasu trwały poszukiwania odpowiedniego reżysera, który mógłby stanąć za kamerą. Jeśli uda się sfinalizować kontrakt z Ridleyem Scottem, będzie to z pewnością kluczowy krok do rozpoczęcia zdjęć.

Scott aktualnie pracuje nad sequelem swojego hitu sprzed lat - "Gladiatora 2", którego premiera planowana jest na koniec 2024 roku. Być może zaraz potem reżyser będzie mógł zając się projektem biografii Bee Gees. Wytwórnia Paramount z pewnością zakłada, że film mógłby trafić do kin w 2025 lub 2026 roku.

Podsumowanie

Artykuł omawiał potencjalny angaż Ridleya Scotta do wyreżyserowania filmu biograficznego o legendarnym zespole Bee Gees, tworzonym przez trzech braci Gibb. Film ma powstać dla wytwórni Paramount, a jego producentem będzie Barry Gibb. W artykule przedstawiono historię grupy Bee Gees, ich przeboje disco, które zapewniły im sławę, a także śmierć dwóch członków zespołu. Omówiono również dokonania reżyserskie Ridleya Scotta i jego największe filmy, które dają nadzieję, że biografia Bee Gees będzie ciekawym i wysokiej jakości projektem.

Premiera filmu planowana jest na 2025 lub 2026 rok. Obecnie trwają negocjacje z Ridleyem Scottem. Jeśli kontrakt dojdzie do skutku, rozpoczną się zdjęcia do wyczekiwanej przez fanów muzyki disco i samego reżysera produkcji filmowej.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj świat komedii parodii: Najlepsze filmy parodie i parodie filmów czekają
 2. Odkryj filmy o wirusach i zarazach: dramat epidemii w świetle kina
 3. Odkryj najlepsze filmy z Indianami - wszyskie filmy o Indianach czekają na Ciebie!
 4. Slash na Oscarach zagrał piosenkę z Barbie. To wydarzenie, którego nikt nie może przegapić!
 5. Johnny Marr porównuje Billie Eilish do kultowego zespołu rockowego
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Marcel Witkowski
Marcel Witkowski

Jako aktor dzielę się na blogu kulisami pracy na planie filmowym i serialowym. Opisuję przygotowania do ról, współpracę z reżyserami i innymi aktorami.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły