Ekranizacja autobiografii Anthony’ego Kiedisa z RHCP w trakcie pracy

Ekranizacja autobiografii Anthony’ego Kiedisa z RHCP w trakcie pracy
Autor Robert Frankowski
Robert Frankowski21.02.2024 | 4 min.

Ekranizacja autobiografii lidera Red Hot Chili Peppers, Anthony'ego Kiedisa, jest obecnie w trakcie pracy. Książka "Blizna" opowiadająca o burzliwym życiu i karierze charyzmatycznego wokalisty grupy, z miejsca stała się bestsellerem po swojej premierze w 2004 roku. Teraz prawa do ekranizacji tej fascynującej historii zdobyli producenci z Hollywood, a sam Kiedis ma być zaangażowany w prace nad filmem. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra główne role, jednak fani spekulują, że doskonałym kandydatem na rolę perkusisty RHCP, Chada Smitha, byłby Will Ferrell. Filmowa adaptacja kultowej już biografii z pewnością spotka się z ogromnym zainteresowaniem fanów zespołu i czytelników książki.

Burzliwe życie Anthony'ego Kiedisa

Anthony Kiedis, charyzmatyczny wokalista legendarnych Red Hot Chili Peppers, znany jest ze swojego kontrowersyjnego i pełnego ekscesów stylu życia. W swojej kultowej autobiografii "Blizna" Kiedis opisuje swoją młodość i wczesne lata z zespołem - pełne były one narkotyków, alkoholu i szalonych imprez.

Nie brakowało też kobiet i romansów, które sprawiały, że życie Kiedisa przypominało rollercoaster - od porywających uniesień po bolesne upadki. Wszechobecne używki z pewnością nie pomagały, prowadząc Kiedisa wielokrotnie na skraj załamania nerwowego i śmierci.

Wszystko to zmieniło się w 1988 roku, kiedy to po druzgocącej wiadomości o śmierci z przedawkowania Hillela Slovaka, gitarzysty RHCP, Kiedis postanowił wyjść na prostą. Spędził miesiąc w ośrodku odwykowym. To był przełomowy moment w jego życiu.

Oczywiście długa i kręta była jeszcze droga do całkowitej abstynencji i uzdrowienia. Jak sam przyznał: "(...) gdyby dano mi wybór między wyleczeniem a śmiercią z przedawkowania, to w 99% wybrałbym śmierć. Na szczęście nie dano mi wyboru".

Walka z nałogami

Droga Kiedisa do trzeźwości i równowagi była wyboista. W autobiografii opisuje kilka kolejnych nawrotów do narkotyków i imprezowego stylu życia, który wydawał się nieodłączną częścią jego osobowości przez wiele lat.

Jednak ostatecznie, po wielu wzlotach i upadkach, udało mu się zwyciężyć swoje demony. Dziś Anthony Kiedis może pochwalić się ponad 10-letnią abstynencją i znacznie spokojniejszym trybem życia skupionym na muzyce i rodzinie.

Kiedis: od narkotyków do sławy

Historia życia Anthony'ego Kiedisa pokazuje, że nawet z pozoru beznadziejne przypadki można wyleczyć i z sukcesem zawalczyć z nałogami. Jego autobiografia, która z miejsca stała się światowym bestsellerem, dowodzi tego najlepiej.

Dziś Kiedis jest nie tylko charyzmatycznym wokalistą i tekściarzem jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Jest też autorytetem i inspiracją dla wielu osób zmagających się z różnymi problemami.

Ekranizacja książki z pewnością przybliży tę niezwykłą historię walki z nałogami i demonami przeszłości jeszcze szerszej publiczności. Być może pomoże też niejednej osobie znaleźć w sobie siłę, by pójść po trzeźwość i lepsze życie śladem Kiedisa.

Czytaj więcej: Ridley Scott chce wyreżyserować biografię Bee Gees

Film o Kiedisie w przygotowaniu

Obecnie trwają prace nad ekranizacją głośnej autobiografii lidera Red Hot Chili Peppers. W projekt zaangażowani są znani hollywoodzcy producenci oraz sam Anthony Kiedis.

Fani z niecierpliwością czekają na informacje o obsadzie - już teraz spekuluje się, że w roli perkusisty RHCP, Chada Smitha, świetnie sprawdziłby się Will Ferrell. Bez wątpienia będzie to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów biograficznych najbliższych lat.

Ekranizacja barwnego i momentami szokującego życia lidera Red Hot Chili Peppers z pewnością będzie fascynującą podróżą, która poruszy zarówno fanów zespołu, jak i szerszą widownię. To będzie filmowe wydarzenie, którego fani Kiedisa i RHCP nie powinni przegapić.

Podsumowanie

Ekranizacja autobiografii Anthony’ego Kiedisa z RHCP w trakcie pracy

Autobiografia lidera kultowego zespołu Red Hot Chili Peppers, Anthony'ego Kiedisa, zatytułowana "Blizna" to jedna z najgłośniejszych rockowych biografii ostatnich lat. Książka opisuje burzliwe losy charyzmatycznego muzyka - od młodości wypełnionej narkotykami i imprezami po drogę do trzeźwości i światowej sławy z zespołem RHCP. Teraz trwają prace nad ekranizacją tej fascynującej historii, w które zaangażowani są znani producenci z Hollywood. Film z pewnością spotka się z ogromnym zainteresowaniem fanów i szerszej publiczności.

Artykuł przybliża kulisy powstawania ekranizacji głośnej autobiografii Kiedisa, a także przedstawia najważniejsze fakty z życia charyzmatycznego muzyka. To fascynująca opowieść o walce z demonami przeszłości, drodze do trzeźwości i muzycznej sławie. Filmowa adaptacja kultowej już książki z pewnością okaże się kinowym wydarzeniem.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj świat komedii parodii: Najlepsze filmy parodie i parodie filmów czekają
  2. Odkryj filmy o wirusach i zarazach: dramat epidemii w świetle kina
  3. Odkryj najlepsze filmy z Indianami - wszyskie filmy o Indianach czekają na Ciebie!
  4. Slash na Oscarach zagrał piosenkę z Barbie. To wydarzenie, którego nikt nie może przegapić!
  5. Johnny Marr porównuje Billie Eilish do kultowego zespołu rockowego
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Robert Frankowski
Robert Frankowski

Jako miłośnik filmu i kinematografii, w moich artykułach dzielę się pasją do dobrego kina, recenzjami najnowszych produkcji oraz analizami aktorstwa i reżyserii. Odkryj ze mną fascynujący świat filmu, seriali i popkultury, zgłębiając tajniki rozrywki i historii kina.                     |

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły